Yaz tatilinin gelmesi ile beraber yoğun ilgi gören kurslarımız bu yılda birçok branştan kurslar ile başlıyor.

Karnelerin alınması ile beraber çocuklar ve gençler tatile girdi. Verimli ve eğlenceli bir tatil geçirebilmeleri için Gençlik ve Spor harekete geçerek birçok branş için kayıt alımlarına başladı. Geçtiğimiz yılda birçok kursta öğrenci ağırlayan Gençlik Spor bu yıl da öğrencilerini ağırlamaya hazır. Uzman Eğitmen Kadrosu ile hizmet veren Gençlik ve Spor ailesi çocukları ve gençleri kayıtlarını yapmak için Yazıkonak Gençlik, Akçakiraz Gençlik Merkezi ve Elazığ Gençlik Merkezine bekliyor.

Açılacak olan Yazıkonak ve Akçakiraz Gençlik Merkezi yaz kursları; Matematik, Fen Bilgisi, Gitar, Piyano, Bağlama, Resim, Akıl ve Zeka Oyunları şeklinde.

Açılacak olan Elazığ Gençlik Merkezi yaz kursları; Ahşap Oyma, Ardunio Programlama, Gitar, Bağlama, Keman, Ritim, Bendir, Akıl ve Zeka Oyunları, Bilgisayar Programlama Teknikleri, Drama, Akıl ve Zeka Oyunları, Halk Oyunları, Keman, Geleneksel Okçuluk, Olimpik Okçuluk, Piyano, Resim, Ses Eğitimi, Grafik ve Animasyon, Web Tasarımı, Voleybol, Kaligrafi, Matematik, İngilizce ve Canlı Dünyası  şeklinde.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, “Sevgili gençler ve çocuklar yaz ayına giriyoruz karnelerimizi aldık. Zamanımızı daha verimli değerlendirebilmek için gençlik merkezlerimize, genç ofislerimize ve spor tesislerimize sizleri bekliyoruz. Tabi buradan velilerimize de sesleniyorum özellikle çocuklarımızı zamanlarını verimli geçirebilmeleri adına serbest bırakmak gerekiyor . Kitap okumaları için mutlaka teşvik edelim ama aynı zamanda ilgi ve yeteneklerini keşfetme doğrultusunda da destek olalım. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün kapısını çalalım gerek sosyal kurslarımızdan yararlanmalarını sağlayalım bu çocuklarımızın bu şekilde bir çok kazanım elde edeceğini belirtmek istiyorum” dedi.