Elazığ Gençlik Spor Kulübü Çim Hokeyi Takımı başarılı sonuçlara imza atıyor. 2023 Yılında Elazığ’da faaliyet göstermeye başlayan branş Anadolu Yıldızlar Ligine ilk defa çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl Elazığ’da yeni açılan ve hizmet vermeye başlayan Çim Hokeyi yoğun katılım ile sürdürülüyor. Bir yılda Gençlik Spor Kulübü’ne bağlı takım kurularak müsabakalara katılmaya başlayan takım önemli derecelere imza atacak görünüyor.

İlk müsabakasında Trabzon’a giderek Trabzon Of takımı ile karşılaşmasında 5-1, İkinci müsabakasında Şanlıurfa takımı ile karşılaşmasında 5-4 skorla mağlup eden Elazığ GSK Çim Hokeyi Takımı grubun son maçında ise Kayseri takımı ile karşılaşması sonucunda mağlup oldu.

Bugüne kadar birçok turnuvada kendini gösterme imkanı bulan Elazığ GSK Çim Hokeyi Takımı, Trabzon’da düzenlenen 2.Lig PLAY-OFF Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda da başarılı olmayı başarmıştı.  

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren Elazığ’ın spor şehri olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyerek, “Çim hokeyi Elazığ’da yeni branşlarımızdan bir tanesi. Hem antrenörümüz ve Hokey İl Temsilcisi Ali Cem Yıldırım hem de sporcularımızla gelecek yıllar için iyi bir ekip kurduğumuzu düşünüyoruz.

Takımı yeni kurduğumuz zamanda sporcumuz yoktu ancak şuan da 65 Lisanslı sporcumuz var ve aynı zamanda bu yeni branş ile birlikte çocuklarımızın birçok kazanım elde etmesini sağlıyoruz. Elazığ spor şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Kulübümüzün takımı olan sporcularımızın milli takımlara kadar yükselmelerini sağlayacağız. Şuanda da ANALİG’de takımımız ilk kez görücüye çıkacak ve elde edecekleri derecelerle de kendimizi kanıtlayacağımıza eminim. Biz elimizden gelen desteği sağlıyoruz şehrimiz de olmayan branşları açmaya gayret ediyoruz, sıfırdan takım kuruyoruz ve görüyoruz ki şehrimizin alt yapısı da buna müsait.  Sporcularımızdan desteklerimizi esirgemeyerek hep yanlarında olacağız” ifadelerini kullandı.