Okul Sporları Gençler Hentbol Türkiye Şampiyonası Kastamonu ilinde düzenlendi. Şampiyonada Özel Elazığ Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji Türkiye 3.sü oldu.
12-16 Şubat 2024 Tarihleri arasında Kastamonu ilinde düzenlenen Okul Sporları Gençler Hentbol Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil eden Özel Elazığ Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji Türkiye 3.sü olarak büyük bir başarıya imza attı.
Okul Sporları Gençler Hentbol Türkiye Şampiyonası Kastamonu ilinde düzenlendi.
Grup ve Yarıfinal maçlarını namağlup bitirerek Finallere gitmeye hak kazanan takım finalde grup müsabakalarını ikinci olarak tamamladı. Çapraz müsabakada İstanbul Özel Cent lisesine yenilen temsilcimiz Üçüncülük maçında Kastamonu Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini 21-28 yenerek Türkiye 3.sü oldu.
Müsabakada; İstanbul Özel Cent Lisesi1. Adana Özel Eral Anadolu Lisesi 2. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Bilim Teknik ve İnovasyon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3. Kastamonu Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4. Oldu.
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “ Kastamonu’da düzenlenen Okul Sporları Gençler Hentbol Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil etmek üzere katılan Özel Elazığ Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji Üçüncülük maçında Kastamonu Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini 21-28 yenerek Türkiye 3.sü oldu. Özel Elazığ Bilim Teknik ve İnovasyon Kolejini ve antrenörlerini tebrik ediyoruz” denildi.