Yönetim
Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Çetin Oktay KALDIRIM
Elazığ Valisi

Aslen Trabzon Çaykaralı olan Çetin Oktay KALDIRIM 04.01.1974 yılında Bayburt’ta doğdu. Orta öğrenimini Bayburt, lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını İngiltere Portsmouth Üniversitesinde 2009 yılında tamamladı. 1998 yılında Gümrük Müşteşarlığı’nda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında uzman yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak naklen İçişleri Bakanlığı’na 01.05.2000 tarihinde geçti. Kaymakam adaylığı kursunu üstün başarıyla tamamladıktan sonra on yıl süreyle Türkiyenin birçok bölgesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010-2016 yılları arasında 6 ili (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane) kapsayan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda Genel Sekreter olarak, Ekim 2016 tarihinden itibaren de İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Kaymakamlık, Genel Sekreterlik ve Müsteşar yardımcılığı görevi süresince Kamu Yönetimi, Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı, Sınır Güvenliği, Yerel ve Bölgesel Kalkınma, İnsan Hakları, Avrupa Birliği, Rekabet, Kümelenme, Uluslararası İlişkiler gibi  alanları kapsayan birçok seminer, program ve kursa katıldı. 2008 yılında Singapur’da Kamu Yönetimi ve Yönetişimi alanında eğitim aldı. 2008-2009 yıllarında İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği dalında Master programına katıldı. 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Japonya’da Kırsal Kalkınma, Afet Yönetimi ve Japon Kamu yönetimi Örgütlenmesi hakkında programlara katıldı. Ayrıca yurtdışında birçok çalışma, toplantı ve resmi ziyarete katıldı. Yukarıda detaylı özgeçmişi verilen Çetin Oktay KALDIRIM evli ve üç çocuk babası olup İngilizceyi çok iyi düzeyde, Almanca ve Arapçayı orta düzeyde, Japoncayı ise başlangıç düzeyinde bilmektedir.

  

 
  
   

 
SÜPHİ DÖNER
Gençlik ve Spor İl Müdürü V.


Akif Sıtkı ESEN 
İşletmeler, Spor ve Bilgi İşlem Şube Müdürü


Elazığ 1955 doğumlu evli ve iki çocuk babası olup, ilk orta ve lise tahsilini Elazığ’da yaptı. Yüksek öğrenimini Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladı.

Elazığ Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne geçmeden önce SSK. Adana, Eskişehir ve Elazığ Birimlerinde görev yaptı. 1990 yılının başında Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğüne atandı.

İlimizin spordaki lokomotifi olan 2000 lisanslı sporcusu bulunan ve 13 branşta aktif olarak faaliyet gösteren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübünün uzun zamandır başarılı bir şekilde başkanlığını yapmaktadır.

Badminton Federasyonu Başkanlığının Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir. Mevcut görevleri itibariyle yurt içinde ve yurt dışında birçok defa ulusal ve uluslar arası organizasyonlarda görev alarak ilimiz ve ülkemiz sporuna hizmetlerde bulunmaktadır.
Şefik BİLEN
Tesisler Şube Müdürü


1962’ de Elazığ’ın Baskil ilçesinde doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Baskil’de tamamladı.

Devlet Memurluğuna 1991 yılı başlarında İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde başlayan Şefik BİLEN 1994 yılında Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tayin olundu.

1999-2000 yılları arasında Elazığ’ın Sivrice İlçesinde İlçe Müdürlüğü, 2001-2005 yılları arasında ise Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Şeflik yaptı.

2005-2007 yılları arasında Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde İlçe Müdürü olarak görevine devam etti.

2007 yılında Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanan Şefik BİLEN, görevine halen devam etmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Levent AYTAR

Muhasebe Şube Müdürü V.

1961 Elazığ doğumlu olup, 1986 yılında Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Teknisyen olarak göreve başlayan Levent AYTAR uzun süre Tesisler Servisinde görev yaptı. Daha sonra Tekniker kadrosu alarak 2001 yılından 2014 yılına kadar Tesisler Şube Müdürlüğüne vekalet etti.

2015 yılında Tunceli İli Pertek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü olarak atandı. 1,5 yıl görev yaptığı Pertek’ten 10 Mart 2017 tarihinde ayrılarak görevlendirme ile tekrar Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne döndü. Halen Muhasebe Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Elazığ ASKF Genel Başkan Danışmanı ve Elazığ Gençlik Spor Kulübü 2. Başkanı olarak STK’larında görev yapmaktadır.

Necati CENGİZ

Personel Şube Müdürü V.

1968 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde doğdu. İşletme Fakiltesi mezunu olup, 29.07.1991 tarihinde Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Memur olarak göreve başladı. Çeşitli birimlerde, 16.11.1996 tarihine kadar görev yaptıktan sonra Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne naklen tayin edildi.

2000 yılında Ulusal Gençlik Kampları Liderlik Kursuna katıldı. Çeşitli Gençlik Kamplarında görev aldı ve spor kulüplerinde görev yapmaktadır. Boks, Güreş ve Vücut Geliştirme branşlarında halen daha aktif olarak sporun içerisinde bulunmaktadır.

 

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde uzun yıllar Personel Şube Şefi olarak görev yaptı. Yine Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Personel Şube Müdürü Vekili olarak göreve devam etmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

Abdulsamet EREN

Sivil Savunma Şube Müdürü

1981 yılı Elazığ doğumlu olup, ilk, orta ve lise tahsilini Elazığ’da yaptı. Yüksek öğrenimini Fırat Üniversitesi BESYO – Öğretmenlik Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde “Spor Yönetimi” alanında, “Spor Yöneticilerinin Eğitim Durumları ve Yeterliliği” konusunda yaptı. Spor Bilimleri alanında birçok makale araştırması bulunmaktadır.
Atletizm, Voleybol Antrenörlüğünü ile Yüzme ve Atletizm Hakemliği belgelerine sahip olup İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite tahsili boyunca Amatör Spor Kulüplerinde ve okul futbol takımlarında uzun yıllar lisanlı futbol oynadı. Elazığ’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yönetim kurullarında önemli görevlerde bulundu. 
Kaya Karakaya Spor Lisesinde yöneticilik ve öğretmenlik görevlerinde bulunan EREN, Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne atanmadan önce Malatya/ Doğanyol İlçe Spor müdürlüğü görevinde bulundu.
İlimizde ulusal yayın yapan Kanal Fırat televizyonunda spor programı yapımcılığı ve moderatörlüğü yapmasının yanı sıra yerel gazetelerimizden Gün Işığın’da spor alanında köşe yazarlığı yapmaktadır. Elazığ Star Haber, Hakimiyet gazetelerinde köşe yazarlığı görevlerinde bulunmuş.
Atletizm Federasyonu Başkanlığına bağlı değişik Eğitim Kurulu ve Çocuk Oyunları Koordinatörlüğü kurullarında görevlerde bulunmuştur. Mevcut görevleri itibariyle yurtiçinde birçok defa ulusal organizasyonlarda Sporcu-Antrenör ve Hakem alarak ilimiz ve ülkemiz sporuna hizmetlerde bulunmuştur. Beden Eğitimi Öğretmenliliği yıllarında ferdi ve takım sporlarında Türkiye Birinciliği dereceleri elde etmiştir.
Bakanlıktan aylıkla ödüllendirme, valilik makamından takdir ve teşekkür belgeleri almıştır. Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğün’ de Şube Müdürü olarak görevine devam eden EREN, evli ve bir çocuk babasıdır.
Serkan SİS

Gençlik Merkezi Müdürü

1978 yılında Elazığ da doğdu. İlk Orta ve Lise eğitimini Elazığ da tamamladı. Yüksek öğrenimini Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

Amatör olarak başladığı futbol kariyerine 1997 yılında Elazığ Belediye Spor takımında profesyonel olarak devam etti. Daha sonra Muş Spor ve Burdur Spor da Profesyonel olarak futbol oynadı. Meslek hayatına 2004 yılında Mardin ili Nusaybin ilçesi Tepeüstü ilköğretim okuluna Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atandı. 2007 yılında Elazığ ili Koruk İlköğretim okulunda görevine devam etti.

    Gazi Orta Okulu ve Balakgazi Anadolu Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmenliği görevini yapmakta iken 2017 Yılında Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Elazığ Gençlik Merkezi Müdürlüğüne atanan Serkan SİS evli ve iki çocuk babasıdır.

Hüsnü ÖZTÜRK


Gençlik Merkezi Müdürü

1978 yılı Elazığ doğumlu olup ilk orta ve lise öğrenimini Elazığ’da yaptı. Yüksek öğrenimini Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Alanlar Öğretmenliği alanında yaptı.
2002 yılında Van ili Çatak ilçesi Uzuntekne İlköğretim Okuluna atanarak sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. 2002-2017 yılları arasında Arıcak ilçesi Erimli Güleç İlköğretim okulunda, Kovancılar ilçesi Atatürk İlköğretim okulunda ve Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulunda da öğretmen olarak göreve devam etti.
2017 yılında Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Elazığ Gençlik Merkezi Müdürü olarak atandı ve bu göreve devam etmekte olup evlidir.

Enver PEKER


 Şube Müdürü

Tekin BULUT


Sosyal ve Kültürel Organizasyonlar Şube Müdürü
Mesut TURAN
Personel Şube Müdürü

Mesut TURAN
Personel Şube Müdürü

Mesut TURAN
Personel Şube Müdürü

Mesut TURAN
Personel Şube Müdürü