Yönetim
Çetin Oktay KALDIRIM
Elazığ Valisi

Aslen Trabzon Çaykaralı olan Çetin Oktay KALDIRIM 04.01.1974 yılında Bayburt’ta doğdu. Orta öğrenimini Bayburt, lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını İngiltere Portsmouth Üniversitesinde 2009 yılında tamamladı. 1998 yılında Gümrük Müşteşarlığı’nda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında uzman yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak naklen İçişleri Bakanlığı’na 01.05.2000 tarihinde geçti. Kaymakam adaylığı kursunu üstün başarıyla tamamladıktan sonra on yıl süreyle Türkiyenin birçok bölgesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010-2016 yılları arasında 6 ili (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane) kapsayan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda Genel Sekreter olarak, Ekim 2016 tarihinden itibaren de İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Kaymakamlık, Genel Sekreterlik ve Müsteşar yardımcılığı görevi süresince Kamu Yönetimi, Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı, Sınır Güvenliği, Yerel ve Bölgesel Kalkınma, İnsan Hakları, Avrupa Birliği, Rekabet, Kümelenme, Uluslararası İlişkiler gibi  alanları kapsayan birçok seminer, program ve kursa katıldı. 2008 yılında Singapur’da Kamu Yönetimi ve Yönetişimi alanında eğitim aldı. 2008-2009 yıllarında İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği dalında Master programına katıldı. 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Japonya’da Kırsal Kalkınma, Afet Yönetimi ve Japon Kamu yönetimi Örgütlenmesi hakkında programlara katıldı. Ayrıca yurtdışında birçok çalışma, toplantı ve resmi ziyarete katıldı. Yukarıda detaylı özgeçmişi verilen Çetin Oktay KALDIRIM evli ve üç çocuk babası olup İngilizceyi çok iyi düzeyde, Almanca ve Arapçayı orta düzeyde, Japoncayı ise başlangıç düzeyinde bilmektedir.

  

Abdulsamet EREN

Gençlik ve Spor İl Müdürü V.
1981 yılı Elazığ doğumlu olup ilk, orta ve lise tahsilini Elazığ’da tamamladı. Fırat Üniversitesi BESYO Öğretmenlik Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde “Spor Yönetimi” alanında, “Spor Yöneticilerinin Eğitim Durumları ve Yeterliliği” konusunda yaptı. Spor Bilimleri alanında birçok makale ve araştırma yapmış.

Kaya Karakaya Spor Lisesi kurucu öğretmenlerinden olup, yine aynı okulda idarecilik görevlerinde bulundu. Ardından Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Doğanyol İlçe Spor müdürlüğü görevi yürüttü.

Atletizm, Voleybol Antrenörlüğü ile Yüzme ve Atletizm Hakemliği belgelerine sahip olup; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite tahsili boyunca Amatör Spor Kulüplerinde ve okul futbol takımlarında uzun yıllar lisanslı futbol oynadı. Elazığ’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yönetim kurullarında önemli görevlerde bulundu. 

Atletizm Federasyonu Başkanlığına bağlı Eğitim Kurulu ve Çocuk Oyunları Koordinatörlüğü kurullarında çeşitli görevlerde bulundu. 

Beden Eğitimi Öğretmenliği yıllarında ferdi ve takım sporlarında Türkiye Birinciliği dereceleri elde etti. Bakanlıktan aylıkla ödüllendirme, valilik makamından takdir ve teşekkür belgeleri aldı.

 Televizyon kanallarında spor programı yapımcılığı ve moderatörlüğü yapmanın yanı sıra yerel gazetelerde uzun yıllar spor alanında köşe yazarlığı yaptı.

İl Müdürü Vekilliğine atanmadan önce, şube müdürü görevini yürütmüş olan Eren, evli ve iki çocuk babasıdır