İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri açılışı Yakup Kılıç spor salonunda coşkulu bir şekilde yapıldı.

29 HAZİRAN 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri açılışı Yakup Kılıç spor salonunda coşkulu bir şekilde yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat ACAR tarafından açılış konuşması yapıldı.

İl Spor Merkezlerinin amaçları hakkında bilgi veren Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat ACAR, “Ülke nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayarak, onları zararlı alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde sportmen bir nesil oluşturmak amacıyla 81 İl merkezinde her yıl uygulanan İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarının açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu kurslarımız yaz dönemi süresince devam edecek ve kış döneminde de başarılı olan sporcularımızla gerekli çalışmaları beraber yürüteceğiz.  Bu yıl İl Müdürlüğü olarak 20 spor branşında kurs açıyoruz. Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Yüzme, Tenis, Judo, Taekvon-Do, Kick-Bok, Karate, Wushu, Güreş, Hentbol, Boks, Cimnastik, Masa tenisi, Okçuluk, Satranç, Voleybol, Engelliler branşları olacak. Biz istiyoruz ki okulların da tatil olduğu bu dönemde ne kadar gencimiz varsa, bu çocuklarımızın ve gençlerimizin hepsi gelsinler spor merkezlerinde değerli antrenörlerimizin eşliğinde sportif aktivitelere katılsınlar. Hem kendi zihinsel gelişimlerini tamamlasınlar, hem ruhi güzelliklerini ortaya çıkarsınlar, hem de orada güzel arkadaşlıklar oluştursunlar ve yeni eğitim ve öğretim dönemine de hazır bir şekilde katılsınlar. Yaz Spor okullarının yürütülmesinde başta antrenörlerimiz olmak üzere tesislerimizde çalışarak çocuklarımıza temiz, hijyen ve huzurlu bir ortam sağlayan tüm personelimize teşekkür ediyorum. İnsanlara sevgiyle bakınız, hoş görüyle bakınız ve bizim geleceğimiz de bu anlayış içinde çok daha güzel olacaktır. Bu duygularla sevgi ve saygıyla hepinizi selamlıyorum” diye konuştu. 

Öğrenci sporculara malzeme dağıtımının yapılmasının ardından Yaz Spor okullarına kayıt yaptıran sporcular tarafından sportif gösteriler yapıldı. Sporcular tarafından gerçekleştirilen gösteriler büyük beğeni topladı.